Řemeslná edice Diplomatico Distillery Collection

Legendární venezuelské rumy ve zcela nové edici. V edici sledující pestrou historii výroby místního rumu.

Palírna stojící za rumem Diplomatico brzy oslaví 60 let. Za tu dobu už stihla vyzkoušet celou řadu různých technik pálení. A právě v limitovaném počtu lahví z Distillery Collection se k několika zásadním metodám vrací.

První z exkluzivních lahví No. 1 Batch Kettle Rum nese pojmenování po kanadském destilačním zařízení Batch Kettle. Rum se v něm vyrábí na etapy, kdy se zbytková kapalina z pálení přidává do dalších várek. Díky použitému medu z cukrové třtiny, zrání v dubových sudech a řemeslné destilaci tak vzniká dobrota s vůní květin či vanilky a chutí karamelu i červeného ovoce. 

Lahev číslo dvě alias No. 2 Barbet Rum byla destilovaná na francouzském Barbetově zařízení. To se skládá ze dvou destilačních kolon. První z nich odděluje nežádoucí složky, druhá výslednou dobrotu pročišťuje. V podání Diplomatica je výsledkem lahev s vůní tropického ovoce a páleného dubu, která zaujme hlavně citrusovou a dřevěnou stopou na patře. 

Třetí v pořadí je No. 3 Pot Still Rum. Je výsledkem jedné z nejtradičnějších metod – kotlíkové destilace, tedy pot still. Při té se fermentovaný med z cukrové třtiny destiluje hned několikrát za sebou v jednotlivých dávkách. Výsledná dobrota pak odpočívala v malých sudech po bourbonu. Rum je hutný, těžký, s výrazným aromatem červeného a tropického ovoce v doprovodu vanilky a karamelu.

Všechny vážně stojí za to.