De Bortoli Wines

De Bortoli je přední australský výrobce vína se sídlem v oblasti Riverina v Novém Jižním Walesu. Vyrábí širokou škálu vín z celé země z klasických australských odrůd jako Cabernet Sauvignon, Shiraz a Chardonnay. De Bortoli se však nejvíce proslavilo svým vlajkovým vínem, botrytickým Noble One Semillon, jedním z nejuznávanějších a nejznámějších dezertních vín z Nového světa.

Panství bylo založeno v roce 1928 přistěhovalci ze severní Itálie a vzniklo pod vedením Deena de Bortoliho (1936-2003), přední osobnosti australského vinařského průmyslu 20. století.

Dnes De Bortoli vlastní a provozuje třetí generace rodiny, jejíž členové se zabývají vším od vinařství po export.

De Bortoli má vinice v mnoha australských regionech, nejznámější je v Riverině, kde se vyrábí Noble One, spolu s řadou dalších vín. V údolí Yarra je také 240 hektarů vinic, na kterých se pěstuje Ryzlink rýnský, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir, a 180 hektarů v údolí King. Kromě toho má De Bortoli vinice v Heathcote, Rutherglen a také vlastní půdu Hunter Valley.

Rozsáhlé portfolio tichých, šumivých a alkoholizovaných vín zahrnuje různé značky jako Windy Peak a Willowglen a také několik řad, které nesou jméno De Bortoli. Techniky výroby vína se velmi liší v závislosti na vyráběném víně.


 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem