Crazy Clown

Crazy Clown piva

Tenhle bláznivý létající klaun teď přistál také u nás. Přináší s sebou různá experimentální piva a speciály, které jinde nenajdete. Kde jinde taky ochutnáte třeba karamelovou IPU s inkoustem ze sépie nebo marcipánový porter? Létající pivovar Crazy Clown je tak šílený, že nikdy nevíte, jaká piva má připravená k ochutnání. 

Pivovar založili pivní nadšenci Jakub Rendl a Tina Nagyová. Nejdříve si užívali ochutnávací pivní kulturu v Brně, a pak zjistili, že chtějí testovat a vyrábět vlastní piva různých pivních stylů. Název létajícího pivovaru je inspirovaný Lynchovou deskou Crazy Clown Time, ale vlastně to není nic nového. Značka pokračuje v tradici starobylého létajícího pivovaru, který nejdřív naučil vařit pivo staré Sumery. Ten pak přeletěl do Egypta, kde pomohl vylepšit výrobu (už tehdy se pivovarům říkalo “mahraj majnun,” což je arabský výraz pro šíleného klauna.) Pak se přesunul do Evropy… 

Crazy Clown vaří v různých minipivovarech po Čechách, například v pivovaru Zichovec a v dalších spřátelených varnách. Nejoblíbenější pivo Crazy Clown je vanilkový belgický ejl God is Dead, ale nabídka značky je nepřeberná. Dejte se do kupy s tímhle šíleným klaunem a ochutnejte piva, která nemají obdoby.