Benedictine

Bénédictine spojuje touha dosáhnout neobyčejného, která začíná u benediktinského mnicha Doma Bernada Vincelliho a opatství Fécamp ve francouzské Normandii. Tajný recept benediktýnky pochází údajně z roku 1510 a je založen na místních léčivých rostlinách obohacených o orientální koření. Poslední žijící mnich z opatství Fécamp předal tajný recept rodině Le Grandů, aby zachoval odkaz Vincelliho a benediktinských mnichů.

Alexandre Le Grand byl vášnivě oddán ochraně tajného receptu tohoto místního elixíru a jeho výrobního procesu, a proto se dnes používá stejné tradiční řemeslo.

Alexandre Le Grand si pro svou benédiktinku objednal velmi speciální skleněnou láhev. Od představeného benediktinského řádu v Římě získal Alexandre Le Grand právo používat jméno a erb benediktinského opatství ve Fécampu. Na poctu Dom Bernardo Vincelli nazval svůj likér BÉNÉDICTINE.

Rozhodl se také ponechat označení D.O.M., heslo benediktinů zastupující Deo Optimo Maximo (Bůh nekonečně dobrý, nekonečně velký). Odkazuje také na latinské slovo Dominus (Mistr) dané benediktinským opatům.

Alexandre Le Grand se rozhodl, že si nechá postavit palác, který bude reprezentovat slávu jeho benédiktýna, aby uschoval svůj vzácný likér. FLAMBOYAN PALÁC je napůl gotický, napůl renesanční, je jemnou harmonií extravagance a střízlivosti. Je také svatyní ukrývající sbírky rodiny Le Grand. Jsou nesmírně bohaté a rozmanité, od starých knih po sochy, malby a dokonce i kované kování