Barbancourt

V roce 1862 se narodil příběh, který dal vzniknout legendární pylírně rumu Barbancourt. Jeho tvůrcem byl Dupré Barbancourt, francouzský rodák z regionu Charente, který našel svůj domov na Haiti. Zde se rozhodl přenést své znalosti z výroby koňaku a vytvořit rum, který by nesl jeho jméno. S použitím metody dvojité destilace, obvykle vyhrazené pro ty nejkvalitnější koňaky, odhalil Dupré rum nesrovnatelné kvality, který brzy získal nejvyšší mezinárodní ocenění.

Bohužel Dupré Barbancourt nezanechal dědice, a když zemřel, společnost přešla do správy jeho manželky Nathalie Gardère. Ta ji řídila společně se svým synovcem Paulem Gardèrem. Po její smrti v roce 1946 převzal Paul vedení společnosti a starší staré rumy byly vyhrazeny výhradně pro rodinu a přátele.

Paul Gardère vedl společnost až do roku 1990. Byl vizionářem a podnikatelem, který inicioval modernizaci Rhuma Barbancourta. V roce 1949 přesunul palírnu na plantáž Domaine Barbancourt, umístěnou uprostřed cukrových třtin, což byl zlomový moment pro společnost. V roce 1952 začala palírna vyrábět rum z cukrové třtiny, kterou sama pěstovala, a její produkt, 15letý Reserve du Domaine, se stal v polovině 60. let prvním rumem Rhum Barbancourt, který byl dostupný ve veřejném prodeji.

Po smrti Jeana Gardèreho se vedení společnosti ujal Thierry Gardère, čtvrtá generace rodiny Gardère. S pevným závazkem ke kvalitě, přírodním surovinám a řemeslnému zpracování se Rhum Barbancourt stále rozvíjí a stává se přední haitskou značkou rumu. Dnes je tato společnost, která prodává své produkty ve 20 zemích a zaměstnává 250 lidí, zodpovědná za živobytí až 20 000 lidí. La Société du Rhum Barbancourt je jednou z nejstarších haitských společností a stále vyrábí nejlepší rum pro znalce, zachovávající původní recepturu Dupré Barbancourt v každém bodě. Její jméno je symbolem tradice, kvality a jedinečného procesu výroby, který již více než 150 let dodává světu skvostné rumy.